Kadıköy Petek Temizleme Servisi

Doğalgaz kombi gibi ev villa daire işyeri vs mekanlarımızı ısıtmada kullandığımız radyatör peteklerinin her yıl temizliği ve bakımı yapılması az enerji maliyeti ile daha iyi ısınma olanağı sağlar. Kadıköy petek temizleme makinası cihazı ilacı kimyasalı aleti aparatı fırçası motoru pompası ücreti
Kadıköy petek temizleme yöntemleri : Kadıköy içi kullandığınız petekleriniz iyi yanmıyor veya üst tarafı sıcak alt tarafı soğuk olmaya başladığında kalorifer tesisatınıza bakım yaptırma zamanı gelmiş demektir. Kadıköy içi kullanılan radyatörlerin yeterli ısıda yanmama sebeplerinden bazıları sıcak suyun yeterli hızda sirkülasyon yapamamasından kaynaklanır. Isınma problemi yaşayan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yaparak çözüm bulamazsınız.

Kadıköy Petek Temizliği

kadıköy petek temizleme

Kadıköy petek temizleme fiyatı : Kadıköy içi hizmet veren tecrübeli ustalarımız peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun kaynağına inerler. Kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir bu gibi sıkıntıları anlamak profesyonel ustalarla ancak çözülebilir. Kadıköy içi yetiştirdiğimiz elemanlar petek temizliği konusunda dairelerde yaşanan ısınmama problemlerini bizzat görerek tecrübe kazanmış ekiplerden oluşmaktadır

Evde petek temizleme nasıl yapılır? Isıtma tesisatında verimli ısı elde etmek için olmazsa olmaz bir iştir. Radyatörler zamanla ısı kayıpları yaşar ve istenilen seviyede ısı elde edilmez. Kombi temizleme ve profesyonel petek temizleme işi birbirinden farklı işler ve karıştırılmamalı.

Petek temizliği; bu alanda uzmanlaşmış firmalar tarafından yapılan ısıtma sistemine ait bütün boruları ve petekleri kapsayan bir çalışmadır. Petek temizliği bir takım özel petek temizleme kimyasallar ve koruyucular kullanılarak yapılır.

Kombi temizliği ise profesyonel ustalar tarafından petek temizliğinden bağımsız olarak kombi içindeki parçaların temizlenmesi şeklinde yapılır. Aynı zamanda kombi bakımı da yine yetkili servisler tarafından yapılmalıdır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliğine başlamadan önce ilk iş kombiyi kapamak. Daha sonra petekte biriken suların tahliye edilmesi gerekir.

Banyolardaki tahliye vanaları bu iş için kullanılabilir. Tahliye vanalarının bulunmaması halinde radyatörlerde bulunan purjör vanasından kalorifer peteklerinde yer alan su dışarı boşaltılabilir.

Sistemde yer alan su tamamen çıkışı sağlandıktan sonra kombi peteklerinin rekorlarını açarak boru ile olan bağlantıları ayrılmalıdır.

Radyatörleri duvardan sökerek yıkama yapılacak yere taşınması gereklidir. Tazyikli su yardımı ile peteklerin içine su gönderilerek yıkaması sağlanabilir.

Kirli su temizlenene kadar tazyikli temizlik suyu gönderilir. Tazyikli temiz su bütün peteklere uygulanmalıdır. Daha sonra kombinin altında yer alan su takviye vanası açılarak kombiye su geçişi sağlanır.

Bütün peteklerin havası ayrı ayrı alınarak artık kombi kullanımına başlanabilir. Bunu dışında uzman bir usta tarafından bir petek temizleme cihazı, kimyasal madde ve koruyucu kimyasal kullanılarak benzer işlem yapılabilir.

 Uzman bir usta tarafından yapılacak kombi petek temizliğinde ise sırasıyla şu işlemler takip edilmelidir;

 • Kombinin kapatıldığından emin olunur. Kombinin içerisindeki malzemeler, tesisattaki kirli sudan etkilenebileceği için mutlaka kombi gidiş dönüş vanası kapatılmalıdır.
 • Daha sonra banyoda yer alan havlupan sökülerek cihazın havlupan girişinden makine bağlanır.
 • Kirli suyun giderinin sağlanabilmesi için çıkış vanasına bağlanan hortumun diğer bir ucu en yakın lavabo veya klozete koyulur.
 • Kombi temizleme makinasına su verilerek kombi temizleme makinası çalıştırılır.
 • Sistemdeki pis su tahliye edilirken, sisteme temiz su basılır.
 • Tüm radyatörlerin çıkış ve giriş vanaları kapatılır. Kalorifer temizliği birer birer kapatılacağından dolayı hangi petek temizlenmeye başlanacaksa o peteğe ait çıkış ve giriş vanaları açık bırakılır.
 • Petek temizleme kimyasalı ısıtma sistemine gönderilirken, bu işlemin sonunda koruyucu madde kullanımı ihmal edilmemelidir.  Yapılacak bütün bu işlemler bir uzman usta yardımıyla yapılması uygun olacaktır.
 • Petek temizliğinin ardından peteklerin havası alınmalıdır.

Kadıköy petek Temizliği Neden Önemlidir?

Kombi ve petek temizliği neden önemli olduğu hususunda birkaç maddeden bahsedecek olursak;

 • Yapılan temizlik ve bakım sayesinde düşük enerjide yüksek ısı verimi elde edilmiş olur.
 • Odalarda yer alan bütün peteklerden yüksek ısı elde edilmiş olur.
 • Kombide doğalgaz tüketimi azalırken faturalarda tasarruf elde edilmiş olur.
 • Kombi aksanları en başta sirkülasyon pompası olmak üzere daha az çalışarak kombinin kullanım ömrünü uzatır.
 • Temizlik sırasında kullanılacak kimyasal koruyucu ile paslanmanın önüne geçilmiş olur.
 • Petek kalorifer temizliğinin diğer önemli bir faydası ise boruların içinde alt kısımlarda biriken tortunun kimyasallar yardımıyla açılmasını ve tıkanıkların giderilmesini sağlar.
 • Tesisat hattının, peteklerin ve kombinin kullanım ömrü uzatılmış olur.

Temizleme Hizmetleri Servisi

Kadıköy içi davlumbaz yağlı kanal baca sistemleri temizliği alanında en geniş teknolojik ekipman ve elemanlara sahip profesyonel temizlik firması. Antakya doğalgaz katı yakıtlı baca temizliği sıvı yakıtlı bacaları temizleme şömine baca temizleme yağlı baca temizleme doğalgaz baca işlemleri baca tamiratları ve filtreler mutfak baca koku sorunları
Kadıköy baca kanal temizleme görüntüleme robotu makinası teli : Günümüzde her ne kadar ısınma yöntemleri değişse de, teknoloji gelişse de Kadıköy içi baca temizliği konusu eskisinden daha önemli bir hal almıştır. Gerek hijyen gerekse ekonomik açıdan önemini koruyan Kadıköy baca temizliği hizmeti insan sağlığını direkt olarak etkilemektedir. Baca temizliği ısınma maliyetlerinde yüksek tasarruf sağlarken aynı zamanda sağlığımızı da korumaktadır.

Kadıköy kanal açma kanal açma Kadıköy

Kadıköy baca temizleme açma ve temizleme yöntemleri : Endüstriyel baca ve kanal temizleme yağlı kanal davlumbaz ve fan temizleme konut işyeri baca temizliği kurubüz ile baca temizleme havalandırma kanal temizleme yağlı kanal şömine havalandırma bacaları temizleme hizmetleri alanında ihtiyaç duyduğunuz hizmeti firmamızdan garantili ve en ucuz fiyat ve ücrete 7 gün 24 saat alabilirsiniz.